MCH032AN1R2CK
Manufacturer Part Number:
MCH032AN1R2CK
Part of Description:
CAP CER 1.2PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance :
1.2 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.012" (0.30mm)
Tolerance :
±0.25pF
Voltage - Rated :
25V