MCH185FN222ZK
Manufacturer Part Number:
MCH185FN222ZK
Part of Description:
CAP CER 2200PF 50V Y5V 0603
Capacitance :
2200 pF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
-20%, +80%
Voltage - Rated :
50V