L2SK00A101N10A6
- Manufacturer Part Number:
- L2SK00A101N10A6
- Manufacturer/Brand:
- Tecdia Inc.
- Part of Description:
- CAP CER SLC 100pF x2 +/-30% 50V
- Manufacturer :
- Tecdia Inc.
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- RF, Microwave, High Frequency, General Purpose
- Capacitance :
- 100 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Single Layer, Wire Bondable
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- Mounting Type :
- Surface Mount, SLCC, Epoxy
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- COTS
- Size / Dimension :
- 0.002" L x 0.010" W (0.05mm x 0.25mm)
- Temperature Coefficient :
- X7S
- Thickness (Max) :
- 0.006" (0.14mm)
- Tolerance :
- ±30%
- Voltage - Rated :
- 50V