251SHF1R2BSE
- Manufacturer Part Number:
- 251SHF1R2BSE
- Part of Description:
- CAP CER 1.2PF 250V C0G/NP0 0805
- Capacitance :
- 1.2 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
- Thickness (Max) :
- 0.050" (1.27mm)
- Tolerance :
- ±0.1pF
- Voltage - Rated :
- 250V