251SHS0R5ASE
- Manufacturer Part Number:
- 251SHS0R5ASE
- Part of Description:
- CAP CER 0.5PF 250V C0G/NP0 0603
- Capacitance :
- 0.5 pF
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Package / Case :
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension :
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Thickness (Max) :
- 0.035" (0.90mm)
- Tolerance :
- ±0.05pF
- Voltage - Rated :
- 250V