G07B1E101KN0B0S0N0
- Manufacturer Part Number:
- G07B1E101KN0B0S0N0
- Manufacturer/Brand:
- Songtian Electronics Co., Ltd
- Part of Description:
- CAP CER 100PF 250V Y5P RADIAL
- Manufacturer :
- Product Category :
- Ceramic Capacitors
- Applications :
- Safety
- Capacitance :
- 100 pF
- Failure Rate :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.374" (9.50mm)
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lead Style :
- Straight
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 125°C
- Package / Case :
- Radial, Disc
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- X1, Y2
- Size / Dimension :
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Temperature Coefficient :
- Y5P (B)
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage - Rated :
- 250V