C0603NP0180JGTS
Manufacturer Part Number:
C0603NP0180JGTS
Part of Description:
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0201
Capacitance :
18 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V