C0603X5R332MDTS
Manufacturer Part Number:
C0603X5R332MDTS
Part of Description:
CAP CER 3300PF 10V X5R 0201
Capacitance :
3300 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V