MD011A681JAB
- Manufacturer Part Number:
- MD011A681JAB
- Part of Description:
- CAP CER 680PF 100V NP0 2-DIP
- Capacitance :
- 680 pF
- Height - Seated (Max) :
- 0.175" (4.45mm)
- Lead Spacing :
- 0.325" (8.25mm)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- 0.260" L x 0.100" W (6.60mm x 2.54mm)
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Rated :
- 100V