CMC-4015-25L100
Manufacturer Part Number:
CMC-4015-25L100
Manufacturer/Brand:
CUI Devices
Part of Description:
MIC COND ANALOG OMNI -25DB 4MM D
Manufacturer :
CUI Devices
Product Category :
Microphones
Current - Supply :
500 µA
Direction :
Omnidirectional
Frequency Range :
100 Hz ~ 20 kHz
Height (Max) :
0.067" (1.70mm)
Impedance :
2.2 kOhms
Output Type :
Analog
Port Location :
Top
Product Status :
Active
Ratings :
S/N Ratio :
62dB
Sensitivity :
-25dB ±3dB @ 94dB SPL
Shape :
Circular
Size / Dimension :
0.157" Dia (4.00mm)
Termination :
Wire Leads
Type :
Electret Condenser
Voltage - Rated :
3 V
Voltage Range :
3 V ~ 10 V