7BB-15-6L0
Manufacturer Part Number:
7BB-15-6L0
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
BUZZER ELEMENT STD 6KHZ 15MM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Buzzer Elements, Piezo Benders
Capacitance @ Frequency :
9500pF @ 1kHz
Frequency :
6 kHz
Impedance :
1.2 kOhms
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.591" Dia (15.00mm)