KBS-27DA-5C-105
Manufacturer Part Number:
KBS-27DA-5C-105
Manufacturer/Brand:
Ethertronics/AVX
Part of Description:
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ 27MM
Manufacturer :
Ethertronics/AVX
Product Category :
Buzzer Elements, Piezo Benders
Capacitance @ Frequency :
20000pF @ 1kHz
Frequency :
4.6 kHz
Impedance :
200 Ohms
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
1.063" Dia (27.00mm)
Termination :
Wire Leads
Type :
Standard
Voltage - Input (Max) :
30V p-p