AI-4228-P-C250
- Manufacturer Part Number:
- AI-4228-P-C250
- Manufacturer/Brand:
- PUI Audio, Inc.
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 220V 42.5MM PNL MNT
- Manufacturer :
- PUI Audio, Inc.
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- Current - Supply :
- 18mA
- Driver Circuitry :
- Indicator, Internally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 2.8kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.654" (42.00mm)
- Ingress Protection :
- Input Type :
- AC, DC
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Mode :
- Single Tone
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Port Location :
- Top
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.673" Dia (42.50mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 94dB @ 220V, 10cm
- Technology :
- Piezo
- Termination :
- Screw Terminal, Quick Connect Tab - 0.256" (6.50mm)
- Voltage - Rated :
- 220 V
- Voltage Range :
- 60 ~ 250V