AI-4228-S-FP16-R
- Manufacturer Part Number:
- AI-4228-S-FP16-R
- Part of Description:
- BUZZER PIEZO 12V 42MM PNL MNT
- Approval Agency :
- cUL, UL
- Current - Supply :
- 10mA
- Duration :
- 3 PPS
- Frequency :
- 2.9kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.591" (15.00mm)
- Operating Mode :
- Pulse, Fast
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 85°C
- Size / Dimension :
- 1.654" Dia (42.00mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 88dB @ 12V, 10cm
- Termination :
- Solder Tabs
- Voltage - Rated :
- 12 V
- Voltage Range :
- 6 ~ 16V