M22BZ-110ACF
- Manufacturer Part Number:
- M22BZ-110ACF
- Manufacturer/Brand:
- Moujen
- Part of Description:
- BUZZER MAGN 110V 29.6MM PNL MNT
- Manufacturer :
- Moujen
- Product Category :
- Alarms, Buzzers, and Sirens
- Approval Agency :
- CE
- Current - Supply :
- 50mA
- Driver Circuitry :
- Transducer, Externally Driven
- Duration :
- Frequency :
- 2.5kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.437" (11.10mm)
- Ingress Protection :
- IP65 - Dust Tight, Water Resistant
- Input Type :
- AC
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Operating Mode :
- Pulse, Fast
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 65°C
- Port Location :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.165" Dia (29.60mm)
- Sound Pressure Level (SPL) :
- 80dB @ 110V, 100cm
- Technology :
- Magnetic
- Termination :
- Screw Terminals
- Voltage - Rated :
- 110 V