POL-INN028
- Manufacturer Part Number:
- POL-INN028
- Manufacturer/Brand:
- Premier Magnetics
- Part of Description:
- XFMR OFF-LINE SMPS, T1, DER-537
- Manufacturer :
- Premier Magnetics
- Product Category :
- Switching Converter, SMPS Transformers
- Applications :
- Flyback Converters
- Chipset Manufacturer :
- Footprint :
- Frequency :
- Height - Seated (Max) :
- 0.630" (16.00mm)
- Inductance @ Frequency :
- 910µH @ 10kHz
- Intended Chipset :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 1.142" L x 1.102" W (29.00mm x 28.00mm)
- Style :
- Type :
- For AC/DC Converters
- Voltage - Auxiliary :
- Voltage - Isolation :
- 3000V