CTPTF-1213EP13
- Manufacturer Part Number:
- CTPTF-1213EP13
- Manufacturer/Brand:
- Central Technologies
- Part of Description:
- 127UH SMD POE POWER TRANSFORMERS
- Manufacturer :
- Central Technologies
- Product Category :
- Switching Converter, SMPS Transformers
- Applications :
- Power Over Ethernet (PoE)
- Chipset Manufacturer :
- Footprint :
- 0.689" L x 0.551" W (17.50mm x 14.00mm)
- Frequency :
- 200kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.512" (13.00mm)
- Inductance @ Frequency :
- 127µH
- Intended Chipset :
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Size / Dimension :
- Style :
- Type :
- For DC/DC Converters
- Voltage - Auxiliary :
- Voltage - Isolation :
- 1500Vrms
- Voltage - Primary :
- 5 ~ 33V