VPH2-0116-R
Manufacturer Part Number:
VPH2-0116-R
Manufacturer/Brand:
Eaton - Electronics Division
Part of Description:
PULSE XFMR 11.6UH SMD
Manufacturer :
Eaton - Electronics Division
Product Category :
Switching Converter, SMPS Transformers
Applications :
Chipset Manufacturer :
Footprint :
Frequency :
Height - Seated (Max) :
0.307" (7.80mm)
Inductance @ Frequency :
Intended Chipset :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.642" L x 0.661" W (16.30mm x 16.80mm)