PM61300-4-RC
Manufacturer Part Number:
PM61300-4-RC
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TRANSFORMER CCFL INVERT 13V SMD
Manufacturer :
Bourns Inc.
Product Category :
Specialty Transformers
For Use With/Related Products :
Height - Seated (Max) :
0.280" (7.10mm)
Inductance :
20 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Obsolete
Size / Dimension :
0.650" L x 0.768" W (16.50mm x 19.50mm)