PE-68864NL
- Manufacturer Part Number:
- PE-68864NL
- Manufacturer/Brand:
- Pulse Electronics
- Part of Description:
- XFRMR 1CT:2CT/1:1 1.2/1.2MH SMD
- Manufacturer :
- Pulse Electronics
- Product Category :
- Pulse Transformers
- ET (Volt-Time) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.340" (8.64mm)
- Inductance :
- 1.2mH, 1.2mH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 0°C ~ 70°C
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.675" L x 0.456" W (17.15mm x 11.58mm)