S558-5999-79-F
- Manufacturer Part Number:
- S558-5999-79-F
- Manufacturer/Brand:
- Bel Fuse Inc.
- Part of Description:
- XFRMR MODULE LAN 10/100BT DUAL
- Manufacturer :
- Bel Fuse Inc.
- Product Category :
- Pulse Transformers
- ET (Volt-Time) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.236" (5.99mm)
- Inductance :
- 350µH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- 1.100" L x 0.476" W (27.94mm x 12.09mm)