DTLN1553-1
Manufacturer Part Number:
DTLN1553-1
Manufacturer/Brand:
iNRCORE, LLC
Part of Description:
TRANSFORMER PBC
Manufacturer :
iNRCORE, LLC
Product Category :
Pulse Transformers
ET (Volt-Time) :
Height - Seated (Max) :
0.155" (3.94mm)
Inductance :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.930" L x 0.630" W (23.62mm x 16.00mm)