PC-28-160B50
- Manufacturer Part Number:
- PC-28-160B50
- Part of Description:
- PWR XFMR LAMINATED 4.4VA TH
- Current - Output (Max) :
- Parallel 320mA, Series 160mA
- Height - Seated (Max) :
- 34.93mm
- Power - Max :
- 4.4VA
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 41.28mm L x 31.75mm W
- Voltage - Primary :
- 115V
- Voltage - Secondary (Full Load) :
- Parallel 14V, Series 28V