12-725-LPI
Manufacturer Part Number:
12-725-LPI
Manufacturer/Brand:
Signal Transformer
Part of Description:
PWR XFMR SEMI-TORO 9VA TH
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Parallel 1.45A, Series 725mA
Height - Seated (Max) :
27.40mm
Mounting Type :
Through Hole
Power - Max :
9VA
Primary Winding(s) :
Dual
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Dual
Size / Dimension :
60.20mm L x 42.10mm W
Termination Style :
PC Pin
Type :
Semi-Toroidal
Voltage - Isolation :
4000Vrms
Voltage - Primary :
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 6.3V, Series 12.6V