VPS28-1500
Manufacturer Part Number:
VPS28-1500
Part of Description:
PWR XFMR LAMINATED 43VA CHAS MT
Current - Output (Max) :
Parallel 3A, Series 1.5A
Height - Seated (Max) :
68.33mm
Power - Max :
43VA
Size / Dimension :
58.67mm L x 50.80mm W
Voltage - Primary :
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 14V, Series 28V