VPS24-7300
Manufacturer Part Number:
VPS24-7300
Part of Description:
PWR XFMR LAMINATED 175VA CHAS MT
Current - Output (Max) :
Parallel 14.6A, Series 7.3A
Height - Seated (Max) :
95.25mm
Power - Max :
175VA
Size / Dimension :
79.50mm L x 71.37mm W
Voltage - Primary :
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 12V, Series 24V