PL2.5-20-130B
Manufacturer Part Number:
PL2.5-20-130B
Manufacturer/Brand:
Tamura
Part of Description:
PWR XFMR LAMINATED 2.5VA TH
Manufacturer :
Tamura
Product Category :
Power Transformers
Center Tap :
No
Current - Output (Max) :
Parallel 240mA, Series 120mA
Height - Seated (Max) :
28.60mm
Mounting Type :
Through Hole
Power - Max :
2.5VA
Primary Winding(s) :
Dual
Product Status :
Active
Secondary Winding(s) :
Dual
Size / Dimension :
41.28mm L x 36.37mm W
Termination Style :
PC Pin
Type :
Laminated Core
Voltage - Isolation :
3500Vrms
Voltage - Primary :
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) :
Parallel 10V, Series 20V