ATO-75-B333-D16
- Manufacturer Part Number:
- ATO-75-B333-D16
- Manufacturer/Brand:
- LEM USA Inc.
- Part of Description:
- SPLIT CORE CURRENT TRANSFORMER
- Manufacturer :
- LEM USA Inc.
- Product Category :
- Current Sense Transformers
- Current Rating (Amps) :
- 75 A
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- ET (Volt-Time) :
- Frequency Range :
- 50Hz ~ 60Hz
- Height - Seated (Max) :
- 2.209" (56.10mm)
- Inductance :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.606" L x 1.307" W (40.80mm x 33.20mm)