CR8350-2000
- Manufacturer Part Number:
- CR8350-2000
- Manufacturer/Brand:
- CR Magnetics Inc.
- Part of Description:
- CURR SENSE XFMR 200A T/H
- Manufacturer :
- CR Magnetics Inc.
- Product Category :
- Current Sense Transformers
- Current Rating (Amps) :
- 200 A
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- 73Ohm
- ET (Volt-Time) :
- Frequency Range :
- 20Hz ~ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 1.535" (39.00mm)
- Inductance :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 1.476" L x 0.551" W (37.50mm x 14.00mm)