B78417A2286A003
- Manufacturer Part Number:
- B78417A2286A003
- Manufacturer/Brand:
- EPCOS - TDK Electronics
- Part of Description:
- CURR SENSE XFMR 1:70 SMD
- Manufacturer :
- EPCOS - TDK Electronics
- Product Category :
- Current Sense Transformers
- Current Rating (Amps) :
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- 1.9mOhm Primary, 2.9Ohm Secondary
- ET (Volt-Time) :
- Frequency Range :
- 50kHz ~ 250kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.433" (11.00mm)
- Inductance :
- 3 mH
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.417" L x 0.480" W (10.60mm x 12.20mm)