CR8459-2000-N
- Manufacturer Part Number:
- CR8459-2000-N
- Manufacturer/Brand:
- CR Magnetics Inc.
- Part of Description:
- CURR SENSE XFMR 200A IN-LINE
- Manufacturer :
- CR Magnetics Inc.
- Product Category :
- Current Sense Transformers
- Current Rating (Amps) :
- 200 A
- Current Ratio :
- DC Resistance (DCR) :
- 74Ohm
- ET (Volt-Time) :
- Frequency Range :
- 20Hz ~ 1kHz
- Height - Seated (Max) :
- 0.689" (17.50mm)
- Inductance :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 2.362" L x 1.890" W (60.00mm x 48.00mm)