P704-12BLK
- Manufacturer Part Number:
- P704-12BLK
- Manufacturer/Brand:
- E-Z-Hook
- Part of Description:
- PICO HOOK TO PICO HOOK 12"
- Manufacturer :
- E-Z-Hook
- Product Category :
- Test Leads - Jumper, Specialty
- 1st Connector :
- Pico Hook
- 2nd Connector :
- Pico Hook
- Cable Length :
- 12.0" (304.80mm)
- Configuration :
- Grabber, Hook to Grabber, Hook
- Contents :
- 1 Lead, Black
- Current Rating (Amps) :
- 1 A
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Temperature Range :
- 221°F (105°C)
- Voltage - Rated :
- 600VDC
- Wire Gauge :
- 28 AWG