EMBNC-C-156#
- Manufacturer Part Number:
- EMBNC-C-156#
- Manufacturer/Brand:
- Pomona Electronics
- Part of Description:
- TEST LEAD BNC TO BNC 156"
- Manufacturer :
- Pomona Electronics
- Product Category :
- Test Leads - BNC Interface
- 1st Connector :
- BNC, Male Plug
- 2nd Connector :
- BNC, Male Plug
- Cable Length :
- 156.0" (3962.40mm)
- Cable Type :
- RG-58C/U
- Color :
- Black
- Configuration :
- BNC to BNC
- Current Rating (Amps) :
- Material - Insulation :
- Polytetrafluoroethylene (PTFE)
- Product Status :
- Active
- Temperature Range :
- 176°F (80°C)
- Voltage - Rated :
- 500VAC