CCBNCCL-MC-30
- Manufacturer Part Number:
- CCBNCCL-MC-30
- Manufacturer/Brand:
- Crystek Corporation
- Part of Description:
- TEST LEAD BNC TO GATOR 30"
- Manufacturer :
- Crystek Corporation
- Product Category :
- Test Leads - BNC Interface
- 1st Connector :
- BNC, Male Plug
- 2nd Connector :
- Alligator Clip, Insulated (2)
- Cable Length :
- 30.0" (762.00mm)
- Cable Type :
- RG-174/U
- Color :
- Black and Red
- Configuration :
- BNC to Alligator
- Current Rating (Amps) :
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Temperature Range :
- -40 ~ 185°F (-40 ~ 85°C)
- Voltage - Rated :
- Wire Gauge :
- 26 AWG