EM2BA-2400#
- Manufacturer Part Number:
- EM2BA-2400#
- Manufacturer/Brand:
- Pomona Electronics
- Part of Description:
- TEST LEAD BANANA TO BANANA 2400"
- Manufacturer :
- Pomona Electronics
- Product Category :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Double, Stackable
- 2nd Connector :
- Cable Length :
- 2400.0" (60960.00mm)
- Configuration :
- Banana to Banana
- Contents :
- 1 Cable, Gray
- Current Rating (Amps) :
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Stacking Method :
- Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors)
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 300VAC
- Wire Gauge :
- 18 AWG