TL1000RB
Manufacturer Part Number:
TL1000RB
Manufacturer/Brand:
TPI (Test Products Int)
Part of Description:
TEST LEAD BANANA TO PROBE
Manufacturer :
TPI (Test Products Int)
Product Category :
Test Leads - Banana, Meter Interface
1st Connector :
Banana Plug, Single, Sheathed
2nd Connector :
Test Probe, Alligator Clip, Insulated
Cable Length :
Configuration :
Banana to Test Probe
Contents :
2 Leads, Black and Red
Current Rating (Amps) :
10A
Material - Insulation :
Silicone
Product Status :
Active
Ratings :
CAT III 1000V
Stacking Method :
Non Stackable
Type :
DMM Test Leads
Voltage - Rated :
1000V (1kV)