R948131000
- Manufacturer Part Number:
- R948131000
- Manufacturer/Brand:
- Radiall USA, Inc.
- Part of Description:
- BAN4 BDM/BDM P-CORD 25CM RED
- Manufacturer :
- Radiall USA, Inc.
- Product Category :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Stackable
- 2nd Connector :
- Cable Length :
- 9.8" (250.00mm)
- Configuration :
- Banana to Banana
- Contents :
- 1 Lead, Red
- Current Rating (Amps) :
- 5A
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- CAT II 1000V
- Stacking Method :
- Front Stacking (Both Connectors)
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 750V