280M-36BLK
- Manufacturer Part Number:
- 280M-36BLK
- Manufacturer/Brand:
- E-Z-Hook
- Part of Description:
- TEST LEAD BANANA TO GATOR 36"
- Manufacturer :
- E-Z-Hook
- Product Category :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Stackable
- 2nd Connector :
- Alligator Clip, Miniature, Insulated
- Cable Length :
- 36.0" (914.40mm)
- Configuration :
- Banana to Alligator
- Contents :
- 1 Lead, Black
- Current Rating (Amps) :
- Material - Insulation :
- Poly-Vinyl Chloride (PVC)
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Stacking Method :
- Front Stacking
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- Wire Gauge :
- 22 AWG