AI-000404-24-2
- Manufacturer Part Number:
- AI-000404-24-2
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co
- Part of Description:
- TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co
- Product Category :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Single, Stackable, Sheathed
- 2nd Connector :
- Cable Length :
- 24.0" (609.60mm)
- Configuration :
- Banana to Banana
- Contents :
- 1 Lead, Red
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Material - Insulation :
- Silicone
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Stacking Method :
- Front Stacking (Both Connectors)
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- 1000V (1kV)
- Wire Gauge :
- 18 AWG