BU-P2247-K-36
- Manufacturer Part Number:
- BU-P2247-K-36
- Manufacturer/Brand:
- Mueller Electric Co
- Part of Description:
- TEST LEAD BANANA TO BANANA 36"
- Manufacturer :
- Mueller Electric Co
- Product Category :
- Test Leads - Banana, Meter Interface
- 1st Connector :
- Banana Plug, Double, Stackable
- 2nd Connector :
- Cable Length :
- 36.0" (914.40mm)
- Configuration :
- Banana to Banana
- Contents :
- 1 Cable, Black
- Current Rating (Amps) :
- Material - Insulation :
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Stacking Method :
- Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors)
- Type :
- Patch Cord
- Voltage - Rated :
- Wire Gauge :
- 26 AWG