15M1510CT
- Manufacturer Part Number:
- 15M1510CT
- Manufacturer/Brand:
- Staco Energy Products Company
- Part of Description:
- MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 15A
- Manufacturer :
- Product Category :
- Equipment - Variable Transformers
- Constant Current Load - Max :
- 15A (2.1kVA)
- Input Type :
- Terminals
- Output Type :
- Terminals
- Product Status :
- Active
- Size :
- 8.810" L x 7.250" W x 13.000" H (223.77mm x 184.15mm x 330.20mm)
- Type :
- Panel Mount
- Voltage - Output :
- 120VAC, 140VAC
- Voltage - Supply :
- 120VAC