AAS16A9.5V2
- Manufacturer Part Number:
- AAS16A9.5V2
- Manufacturer/Brand:
- Analog Technologies
- Part of Description:
- AC Input 16A 9.5V Laser Driver
- Manufacturer :
- Analog Technologies
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0 ~ 16A
- Display Type :
- Analog
- Features :
- Number of Characters :
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 7.835" L x 3.898" W x 1.949" H (199.00mm x 99.00mm x 49.50mm)
- Type :
- Bench (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0 ~ 9.5V
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC