CRBR-1.8-2.5V-KIT
- Manufacturer Part Number:
- CRBR-1.8-2.5V-KIT
- Manufacturer/Brand:
- Crystek Corporation
- Part of Description:
- KIT IN-LINE REGULATOR 1.8V/2.5V
- Manufacturer :
- Crystek Corporation
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 250mA, 250mA
- Display Type :
- No Display
- Features :
- Number of Characters :
- Number of Outputs :
- 2
- Power (Watts) :
- Size / Dimension :
- 1.250" L x 1.250" W x 0.590" H (31.75mm x 31.75mm x 14.99mm)
- Type :
- In-Line Regulator
- Voltage - Output :
- 1.8VDC, 2.5VDC
- Voltage - Supply :
- 3VDC ~ 6VDC