PROPOWER-1.8V-KIT
- Manufacturer Part Number:
- PROPOWER-1.8V-KIT
- Manufacturer/Brand:
- Crystek Corporation
- Part of Description:
- KIT IN-LINE REGULATOR +1.8V
- Manufacturer :
- Crystek Corporation
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 250mA
- Display Type :
- No Display
- Features :
- Number of Characters :
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Obsolete
- Size / Dimension :
- Type :
- In-Line Regulator
- Voltage - Output :
- 1.8VDC
- Voltage - Supply :
- 2.3VDC ~ 6VDC