PLS6005020
- Manufacturer Part Number:
- PLS6005020
- Manufacturer/Brand:
- XP Power
- Part of Description:
- 600W PROGRAMMABLE PSU
- Manufacturer :
- XP Power
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 20A
- Display Type :
- LED
- Features :
- GPIB, LAN Interface, Programmable, Regulated, Remote Control, USB Interface
- Number of Characters :
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- 600W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 10.30" L x 8.82" W x 1.73" H (261.6mm x 224.0mm x 43.9mm)
- Type :
- Rack Mount (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 50VDC
- Voltage - Supply :
- 100 ~ 240VAC