ATE 150-0.7DML
- Manufacturer Part Number:
- ATE 150-0.7DML
- Manufacturer/Brand:
- Kepco and Kepco Power
- Part of Description:
- POWER SUPPLY RACK MNT 100W LCD L
- Manufacturer :
- Kepco and Kepco Power
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0 ~ 0.7A
- Display Type :
- LCD
- Features :
- Programmable
- Number of Characters :
- Number of Outputs :
- Power (Watts) :
- 100W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 17.126" L x 5.220" W x 4.157" H (435.00mm x 132.60mm x 105.60mm)
- Type :
- Rack Mount (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0 ~ 150VDC
- Voltage - Supply :
- 95 ~ 250VAC