MPS-20002H-1
- Manufacturer Part Number:
- MPS-20002H-1
- Manufacturer/Brand:
- MATRIX TECHNOLOGY INC.
- Part of Description:
- LINEAR DC POWER SUPPLY 400W
- Manufacturer :
- MATRIX TECHNOLOGY INC.
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0 ~ 2A
- Display Type :
- Features :
- Optional: RS232, RS485, USB
- Number of Characters :
- 10
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- 400W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- Type :
- Bench (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0 ~ 200V