MPS-6005H-3
- Manufacturer Part Number:
- MPS-6005H-3
- Part of Description:
- HI-PREC 3CH LINEAR DC PWR SUPPLY
- Current - Output :
- 0A, 0 ~ 3A, 5A, 5A
- Display Type :
- Features :
- Optional: RS232, RS485, USB
- Number of Characters :
- 16
- Number of Outputs :
- 3
- Size / Dimension :
- 12.992" L x 9.843" W x 5.906" H (330.00mm x 250.00mm x 150.00mm)
- Voltage - Output :
- 0V, 0 ~ 5V, 60V, 60V