MPS-3003H-3
- Manufacturer Part Number:
- MPS-3003H-3
- Manufacturer/Brand:
- MATRIX TECHNOLOGY INC.
- Part of Description:
- HI-PREC 3CH LINEAR DC PWR SUPPLY
- Manufacturer :
- MATRIX TECHNOLOGY INC.
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0A, 0 ~ 3A, 3A, 3A
- Display Type :
- Features :
- Optional: RS232, RS485, USB
- Number of Characters :
- 16
- Number of Outputs :
- 3
- Power (Watts) :
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 12.992" L x 9.843" W x 5.906" H (330.00mm x 250.00mm x 150.00mm)
- Type :
- Bench (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0V, 0 ~ 5V, 30V, 30V