MPS-6005D+
- Manufacturer Part Number:
- MPS-6005D+
- Manufacturer/Brand:
- MATRIX TECHNOLOGY INC.
- Part of Description:
- LINEAR DC POWER SUPPLY 60V/5A
- Manufacturer :
- MATRIX TECHNOLOGY INC.
- Product Category :
- Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- Current - Output :
- 0 ~ 5A
- Display Type :
- Features :
- Number of Characters :
- 6
- Number of Outputs :
- 1
- Power (Watts) :
- 520W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 6.299" L x 11.024" W x 5.118" H (160.00mm x 280.00mm x 130.00mm)
- Type :
- Bench (AC to DC)
- Voltage - Output :
- 0 ~ 60V
- Voltage - Supply :
- 110 ~ 220VAC